Hangi Poker Eli Daha Çok Para Kaybeder?

Pokerde bazı eller, gerçekte el kaybederken oyuncuları büyük olduklarına inandırarak yanıltır. Özellikle Texas Hold’em poker, 2 ve 7’yi takım dışı tutan oldukça zararlı bir ele sahip olmasıyla bilinir. Bunlar birinin sahip olabileceği en zayıf kartlar. Asla bir sıra yapamazlar çünkü aralarında beş kart vardır. Aynı renk ise, floş çok düşüktür. 2 veya 7 bir çift yaparsa el hala düşüktür. Bu en çok kaybeden el olabilir ama tek değil. Bu makale, en azından bir artışa karşı veya erken bir pozisyonda kaçınılması gereken ellerle ilgili ipuçları sağlar.

Çift Vale

pocket-jackİki vale sağlam olabilir, ancak her türlü flop çifti dizebilir. İki valesi olan bir oyuncu genellikle diğerlerinin önündedir, en azından flop öncesi. Bu çiftle ilgili bir sorun, diğer oyuncunun da, genellikle bir fazla çift nedeniyle fişlerini almak istemesidir. Oyuncular, ya floptan önce yavaş oynadıkları ve uygun konektörler gibi eller tarafından başarısız oldukları ya da daha büyük fazla çiftlere rastladıkları için Jack’leri oynamayı zor buluyorlar.

Ace Rag

rag-acesAsın en güçlü kart olduğu tartışılmaz. 2 ile 9 arasında bir kartla eşleştirildiğinde LAG poker stilini benimseyenler için bile oldukça zayıf bir eldir. Bu el bir cep çiftine veya daha büyük bir asa kaybeder. Bu ima edilen oranlar bu elden de fakirdir. Floş alma ihtimalleri çok düşük. As başarısız olursa çok geride veya çok öndesiniz, yani kazanmak söz konusu bile olamaz.

Cep Asları

pocket-acesBu paritenin en büyük riski, biri sizi yendiğinde vazgeçememenizdir. Kendi başına zayıf bir çift değil, ancak onunla kazanmak için hızlı ve güçlü oynamanız gerekiyor. Öndeyken fiş biriktirmek için yükseltmekten çekinmeyin.

Bu ikiliyi flop sonrası oynarsanız, özellikle derin yığılmış oyunlarda bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. En büyük risk, rakibinizin sizinkinin büyük olduğunu bilerek uygun bağlayıcılar, küçük bir çift veya başka bir el oynamasıdır.

Yoğun flop öncesi aksiyon ile işler çok daha kolay. Bir oyuncu büyük bir yeniden yükseltme çağrısı yaptıysa, muhtemelen bir çift onlar, bir çift vale veya başka bir küçük çiftle karşı karşıyasınızdır. Rakibinizi düşük flop ile yenebilirsiniz. Islak bir flop dokusunda hareket çok ısınırsa, bu eli çamura atmayı düşünmelisiniz.

As Kraliçesi

Kısa elli bir masada, bu oldukça güçlü bir eldir. Doluyken öyle değil. Herhangi bir poker oyuncusu için, bir as-kral ve as floplarla karşı karşıya kaldıklarında çekilmek zordur, ama özellikle yeni başlayanlar için. Asınızı vurduğunuzda floptan önce yükselttiyseniz, zayıf as muhtemelen flop öncesi yükseltmeye pas geçer, bu nedenle fazla kazanmanız pek olası değildir. Hiçbir şeyi kaybetmezseniz zor bir kararla karşı karşıyasınız ve burası, yeni başlayanların etkili bir şekilde as yüksek ile kovalamaya başladıklarında mücadele ettikleri yerdir.