Poker Elleri: Kazandıran Avantajlı Poker Eli Değerleri

Poker, casino alanında oynanması en kolay oyunlardan bir tanesi olmaktadır. Poker’de güzel bir elle yüksek oranlarda kazançlar elde edebilirsiniz.

Poker ellerinin anlamlarını, sıralamaların nasıl yapıldığını öğrenip kazanç sağlamaya başlamak için bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

1. High (Yüksek) Kart

high-card

Poker yüksek kart eli, pokerde en iyi beş karta sahip bir eldir. Aynı zamanda en yüksek dereceli kartlara sahip bir el anlamına da gelebilir.

Yüksek kart genellikle poker ellerindeki en iyi karttır. Bir poker elini oluşturan dört kart vardır, ancak joker veya joker varsa dörtten fazla olabilir. Yüksek kart olarak adlandırılan beşinci kart, hangi oyuncunun en iyi poker eline sahip olduğunu belirler.

Yüksek kartlı bir el, sırasıyla her bir düz floş ve royal floş türünde kaç kartın oluşturduğuna bağlı olarak düz floş veya royal floş olarak da bilinir.

Poker yüksek kart eli, mümkün olan en yüksek poker eli olan düz floşlu bir eldir. Sıralı floş, sırayla beş karttan oluşur ve tüm kartlar aynı türdendir.

Bir poker yüksek kart eli, 5 kartın herhangi bir kombinasyonu ve herhangi bir takım ile yapılabilir. Yani, sadece düz floş olan ellerle sınırlı değildir.

2. Per (Pair)

pair

Poker Pair, oyuncunun her iki tarafındaki oyuncuya dağıtılan iki karttır. Poker Pair, el yapmak ve oyunu kazanmak için kullanılır.

Poker Pair, poker oynandığından beri var olmuştur, ancak hiçbir zaman bugünkü kadar popüler olmadılar. Bunun olmasının birçok nedeni var, ancak bunlardan biri çevrimiçi pokerin yükselişinden kaynaklanıyor.

Poker Pair, kumarhanelerden ev oyunlarına kadar her yerde bulunabilir ve genellikle oyuncuların para veya başka ödüller kazanmalarının bir yolu olarak kullanılır.

Poker Pair, aynı değerde olan iki karttan oluşan bir settir. Bir poker Pair iki, üç veya dörtlü olarak sayılabilir.

Yaygın bir yanılgı, bir poker Pairnin içinde bir as olması gerektiğidir. Ancak, bu her zaman doğru değildir.

3. Dö-per (Two Peer)

two-pair

4. Üçlü (Three of a Kind)

three-of-a-kind

Üçlü poker eli, pokerde mümkün olan en iyi eldir. Bu el aynı takımdan üç karttan oluşur. Üzerinde kalpler olan bir as, kral ve kraliçe var.

Bu, aynı değerde üç karta sahip bir poker elidir. Texas Hold’em’deki en güçlü ellerden biridir.

Üçlü el, Texas Hold’em’deki en güçlü ellerden biridir. İki çift ve bir as içerdiğinden kazanma olasılığı yüksektir. Bu el için en iyi strateji, tam ev olarak adlandırılacak iki çift ve bir as alarak denemek ve kazanmaktır.

Poker üçlüsü, Türkçe’de “aynı değerde üç kart” anlamına gelir.

5. Kent (Straight)

straight

Poker kent eli, art arda beş kart içeren bir poker elidir. Bir poker kent eli, 8’den yüksek kart olmaksızın, art arda beş kartı olan oyuncu tarafından kazanılan bir poker eli türüdür. kart eller: iki vale, iki kraliçe, iki kral ve bir as.

Kent el, kazanmak için alışılmadık bir eldir, çünkü herhangi bir değerde yalnızca dört kart içerir ve kazanma olasılığı daha yüksek olan 5 kartlı daha birçok el vardır. Kent poker eli, aynı değerde beş kart içeren bir poker elidir.

Kent poker, pokerde bir tür eldir. Hepsi aynı değere sahip beş karttan oluşur ve Texas Hold’em’deki en yaygın başlangıç ellerinden biridir.

6. Renk (Flush)

flush

Poker floşu, oyuncunun aynı takımdan beş kartının olduğu, hepsi de yüz kartları olan bir poker eli türüdür. Her 3.000 elden sadece birine bu şekilde dağıtılan nadir bir eldir.

Poker floş, hepsi aynı renk olan beş karttan oluşan bir eldir. Floş, aynı türden beş kart içeren bir poker elidir.

Herhangi bir beş kartla bir floş yapılabilir, ancak en yaygın olarak bir çift veya daha iyisi kullanılarak yapılır. Mümkün olan en iyi poker floşu, bir astan diğerine sıralı dört ardışık karttan oluşan bir as yüksek düz floştur – örneğin, 8-7-6-5-4.

Pokeri floş yapmak çok zordur çünkü mükemmel eli elde etmek çok fazla şans ve beceri gerektirir.

Poker floş aynı türden beş kartın tümünü içeren bir eldir. Pokerdeki en nadir ellerden biridir ve bu nedenle değeri yüksektir.

7. Full (Full House)

full-house

Poker full house, pokerdeki en güçlü ellerden biridir. Hold’em veya Omaha oyunlarında elde edilirse yenilmez olarak kabul edilir.

Bu yazıda, full house pokere karşı oynamak için en iyi stratejinin ne olabileceğini tartışacağız.

Poker full house, aynı değerde üç karttan ve bir çift veya başka bir tam ev olan dördüncü bir karttan oluşan bir poker elidir. Poker full house, bir oyuncunun elinde 3-4-5 gibi aynı değerde üç kart olması durumudur.

Poker full house çok güçlü bir el olabilir çünkü oyunda olabilecek diğer eli yenebilir. Size düz veya dörtlü bir floş dağıtılırsa, floş olan herhangi bir oyuncuya kaybedersiniz.

8. Floş (Straight Flush)

straight-flush

Straight Flush, hepsi aynı renkte olan bir dizide beş karttan oluşan bir poker elidir.

Straight Flush, hepsi aynı renkte olan bir dizide beş karttan oluşan bir poker elidir. Straight Flush, bazı oyunlarda “Royal Flush” olarak da adlandırılabilir. Beş kartın tümü bir takımdan mümkün olan en yüksek dereceli kartlar olduğunda ortaya çıkan son derece nadir bir eldir.

Straight Flush’ın 10.000’de 1 olasılığı vardır ve Texas Hold’em veya Omaha hold’em’de kazanan el ise bu miktarın 10 katı değerindedir.
Sıralı Floş, sırayla 5 kartla elde edilebilir: A-2-3-4-5 veya KQJ-10-9.

9. Floş Royal (Flush Royal)

royal-flush

Floş poker, aynı takımdan beş kart içeren bir poker elidir. Beş kartlık bir elden yapılabilecek en yüksek düz floş ile oluşturulur ve pokerde mümkün olan en yüksek eldir.

Bir poker floş royal, diğer tüm poker ellerinden daha üstündür, çünkü beş türden beşini de içerir. Floş, diğer herhangi bir Royal Flush’ı da yener, ancak oyuncunun elinde üç veya dört çeşit varsa, o zaman bir As yüksek düz veya bir As yüksek düz berabere yener.

Poker floş royal, pokerde nadir bulunan bir eldir. Göründüğü kadar kolay değil, ancak iyi şanslar ile elde edilebilir.

Kaç Tane Poker Eli Var?

Kazanç sağlayabileceğiniz 9 adet poker eli vardır. Bu sıralamaları denk getirmeniz halinde kazanç sağlayabilirsiniz.

Rastgele Poker Eli Oluşturuluyor Mu?

Hayır, rastgele bir sıralama ile poker eli oluşturamazsınız. Belirli sıralamalarda kazanç sağlayabilirsiniz.

Poker Ellerinin Nasıl Olduğu Önemli Mi?

Evet, poker ellerinin nasıl olduğu önemlidir. Sıralamanın değerine göre kazanç sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir