Ünlü Poker Cümleleri: Bilinmesi Gerekenler

Yeterince uzun süre oynarsanız, birçok poker cümlesi duyarsınız. Bazıları esprili, bazıları ironik ve bazılarının unutulması daha iyi. Sıradan hayatta duyduğunuz kelime oyunları ve sözler gibi bir poker deyimi, daha fazla detaylandırmayı gerektirmeyen bir özet veya pasajdır. Bu makale, bazı poker ifadelerine, bunların ne anlama geldiğine ve ne zaman kullanılacağına bakacaktır.

Poker İfadeleri
ücretsiz

“Bir Çip ve Bir Sandalye”

Bu söz en ünlülerinden biridir. Temel olarak oyunda olduğunuz anlamına gelir, bu yüzden pes etmeyin. Büyük bir kör bahsi kalan ve turnuvayı kazanmak ya da final masası yapmak için geri dönen bir oyuncu hakkında kaç hikaye duydunuz? Bir çip ve bir sandalye, bir çipiniz olduğu sürece hala bir şansınız olduğu anlamına gelir. Bu poker deyimini kullanmanın en iyi zamanı, büyük bir potu kaybettikten ve çok az fişle baş başa kaldıktan sonradır.

“İyiden Daha Şanslı”

Bu bana her zaman ilginç bir poker deyimi olarak gelmiştir. Poker topluluğu, pokerin bir beceri oyunu olduğu konusunda sürekli olarak davul çalıyor, o kadar ki, Gutshot poker kulübü bu konuda dava açtı. Bu ifade, iyi bir oyuncu olmaktansa şanslı olmanın ve potu kazanmanın daha iyi olduğunu ima eder. Kesinlikle, bir kerelik durumlarda, bu poker ifadesi doğrudur. Bildiğimiz gibi, poker uzun vadelidir, her yıl daha iyi oyuncular parayı kazanır. Deyiş en uygun şekilde büyük bir potta şans eseri yakalanırken veya bir rakibe kötü bir vuruş yapılırken kullanılır.

“Masada Enayiyi Göremiyorsan, O Sensin”

Bu iyi bilinen cümle Paul Newman tarafından icat edildi ve Matt Damon tarafından Rounders filminin girişinde çok güzel kullanıldı. Daha fazla açıklamaya gerek yok, hangi masa ve üzerindeki oyuncular olursa olsun, her zaman diğerlerinden daha zayıf oyuncular olacaktır. Etrafınıza bakarsanız ve sizden daha zayıf kimse olmadığını düşünüyorsanız, zayıf halkanın siz olduğunu kabul edersiniz. Bu söz bir bakıma sert, balık olmadan da sofranın en zayıfı olabilirsin ama bunda da doğruluk payı var. Bu, bir önceki gece köpekbalıklarıyla yaşadığı kötü şansı detaylandıran bir arkadaş değilse, bu şekilde söylenecek bir söz değildir.

“Herkes Kazanandır”

Beni her zaman kıkırdattığı için tüm ifadeler arasında en sevdiğim. Kısacası, herhangi bir poker oyuncusuna nasıl olduğunu sorarsanız, size her zaman başarılı olduklarını ve kazandıklarını söyleyeceklerdir. Gerçek şu ki, çoğu oyuncu aslında kaybeder ve hepimiz kazanamayız, değil mi? Yine de size söz veriyorum, bir dahaki sefere yerel poker odasına gittiğinizde, birkaç oyuncuya bu yıl nasıl olduklarını sorun ve yakında herkesin kazandığını öğreneceksiniz!

Herkes kazanıyorsa kim kaybediyor? Bu söz, ayağa kalktıklarını söyleyen bir oyuncuya yanıt olarak kullanılabilir. Oyuncu kazanıyorsa genellikle bir kahkaha veya oyuncu kaybederse savunma ile alınır.