Canlı Poker Masalarında Hile Nasıl Belirlenir?

Canlı poker tartışmasız fiziki kumarhanelerde oynamaktan daha eğlencelidir. Yapabileceğiniz masa şakası ve ruh okumaları, onu benzersiz ve eğlenceli bir deneyim haline getirir. Hile nadir olmakla birlikte, canlı oyunlara girdiğinizde var ve olması gereken bir şey. Bu yüzden etrafta dolaşan iyi bilinen hile tekniklerini paylaşacağım. Poker masasında hileyi nasıl tespit edeceğinizi bilerek kendinizi ondan koruyabilirsiniz.

Geri Yaslanın

Bu gerçekten sinsi bir şey ve genellikle müdavimler tarafından da tespit edilmiyor. Bir oyuncunun, oyuncular kartlarına bakarken arkasına yaslanmayı alışkanlık haline getirdiği yerdir. Bu, oyuncunun solundaki ve/veya sağındaki oyuncunun kapalı kartlarını görmesini sağlar. Diğer kartları bildikleri için, masadaki diğer oyunculara büyük ölçüde haksız bir avantaj sağlarlar. Ne yazık ki, pek çok eğlence amaçlı oyuncu, baktıklarında kartlarını kaldırıyor, bu nedenle bir oyuncunun bu hileyi gerçekleştirmesi çok kolay.

Kendinizi bu hileye karşı korumak için elinizi daima korumanızı ve görünmemesi için kapatmanızı öneririz. Bir elinizi delikli kartları soymak için, diğerini ise diğer açılardan görünmeyecek şekilde kapatmak için kullanabilirsiniz.

Gizli Anlaşma

Bu tür bir hile, oyuncuların karşılıklı kazanç için bir araya geldiği yerdir. Ne tuttuklarını bilemeyeceğiniz için tespit etmek o kadar kolay değil. Bu, günümüz oyunlarında daha az yaygın olan bir şeydir, ancak canlı pokerin eski günlerinde muhtemelen oldukça yaygındı. Eğer filmi görürsen Rounders, Ed Norton tarafından mükemmel bir şekilde oynanan Worm, arkadaşına kartlarını açan bir hile yapıyor. Ayrıca desteyi istifliyor ve düpedüz hile yapıyordu, arkadaşına (Matt Damon) en iyi eli ve kendisine zayıf olanları veriyordu.

Gizli anlaşmalara karşı kendinizi korumanın en iyi yolu, profesyonel dağıtıcıları olmayan oyunlardan kaçınmaktır. Yeraltı oyunlarının bu tür hilelere sahip olma olasılığı daha yüksektir. Bu, tüm yeraltı oyunlarının hilelerle dolu olduğu anlamına gelmez, sadece tetikte olmanız ve aksiyonu yakından izlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Cep Telefonları

Mobil teknolojinin yeniliği, canlı ve canlı pokerin kapsamını çoğunlukla daha iyiye doğru değiştirdi. Bununla birlikte, oyuncuların potansiyel olarak hile yapma olasılığı da vardır. Bazı oyun salonları, masada kullanılan cep telefonlarının kullanımına karşı tetiktedir. Neden? Niye? Oyunculara varlıklarını birbirlerine mesaj olarak gönderme fırsatı sunar. Ya da birileri oyunu kızdırıyorsa, diğer insanların ellerini görmek için gözetleme yapmaya çalışıyor ve ardından bilgileri “arkadaşlarına” iletiyor olabilir.

Kendinizi bu tür bir hileye karşı korumanın en etkili yolu, masada faul olduğundan şüpheleniyorsanız, kart odası yöneticisine haber vermektir. Hile yapan oyuncular gelecekte orada oynamaktan men edilecektir. Ayrıca, poker masasında cep telefonu kullanımını engelleyen kart odalarına da bağlı kalabilirsiniz.

Görüntü Kaynağı: Pixabay

İşaretli Kartlar

Bu ilginç bir aldatma şeklidir. Canlı kart odalarında, kartları kendi yöntemleriyle kullanan bir sürü oyuncu var. Bu, kartların işaretlenmesine neden olabilir. Bu, her şeyin üzerindedir ve çoğu zaman gerçektir, ancak garip bir durumda, potansiyel olarak bir avantaj elde etmek için kasıtlı olarak kartları işaretleyen bir oyuncu olabilir.

Bir hileci, anahtar kartları (genellikle aslar veya papazlar) işaretler. Texas Hold’em’deki bu en değerli kartlarla, bilgileri kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Örneğin, dört asın tümü işaretlenmişse ve flop ve as floplardan önce birkaç tanesinin atıldığını görürseniz, bir oyuncu bu kadar kolay blöf yapabilir.

Bu tür hilelere karşı korunmak için, kartların işaretlendiğini fark ettiğinizde krupiyeden yeni bir deste isteyin. Çoğu kart odasında krupiyeler, bir oyuncunun isteği üzerine desteyi değiştirmekten çok mutlu olurlar. Bazıları bunu şans için bile yapıyor!

Pokerde Hile: Son Düşünceler

Ne oynadığın önemli değil, hile yapmak aşağılık bir davranıştır. Neyse ki, bu makaledeki hile tekniklerinin çoğu, poker sunan yepyeni casino sitelerinde mümkün değildir. gibi sitelerde hile bulamayacağınız için canlı oynarken endişelenecek daha az şeyiniz olur.

Ne yazık ki, hile her oyunda veya hobide mevcuttur ve pokere özgü değildir. Ne yazık ki, spordan bağımsız olarak çürük elmalar var. Yapabileceğimiz en iyi şey, onu kınamak ve olmasını durdurmak için önlemler almaktır. Umarız bu makaledeki ipuçları, gelecekte hile yaptığınızı fark etmenize yardımcı olur, böylece kurban olmazsınız.