Tilt Poker – Nedir ve Nasıl Önlenir?

Tutarlı bir kazanan olmak için üstesinden gelmeniz gereken en büyük engellerden biri tilt olmaktır. Tüm oyuncuların kaçınmak istediği bir ruh halini tanımlamak için kullanılan terim. Tilt, bir poker oyuncusunun kötü oynamasına neden olan öfke ve duygusal sıkıntıdır. Genellikle bir dizi kayıp pot veya kötü vuruştan sonra ortaya çıkar, ancak bununla sınırlı değildir. Tilt, farklı insanlara özgü bir dizi nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Bir oyuncu kötü bir vuruş nedeniyle tilt olabilirken, bir başkası masada kendisiyle alay edilirse veya bir blöf gösterilirse tilt olabilir.

Oyuncular neden tilt olur?

Oyuncular robot değil, herkesin sizi oyundan çıkaran tetikleyicileri vardır. İnsanlar tilt oluyor çünkü içeride iyi oynama becerinizi olumsuz etkileyen bir şeyler oluyor. Pokerden tamamen ayrı bir şey olabilir. Evde bir tartışma yaşamış ve poker oynamayı planlamış olabilirsiniz ama tahmin edin ne oldu? Şimdi A oyununu değil, tartışmayı düşünüyorsun.

poker-tilt

En basit haliyle, poker bir karar oyunudur. İyi kararlar vermek ve uzun vadede daha iyi kararlar almak size rakiplerinizden daha fazla para kazandıracaktır. Kavramanız gereken temel şeylerden biri, kazanma şansınızı artırmak için olabildiğince sık olarak zihinsel olarak en iyi halinizde olmanız gerektiğidir.

Bir düşünün, alkol içtiğinizde muhakemenizi zayıflatıyor değil mi? Benzetme tilt ve poker için kullanılabilir. Sinirlenirseniz veya duygusal olarak üzülürseniz, bunun etkisini zihinsel olarak hissedersiniz ve sonuç olarak daha kötü oynarsınız.

Tilt olmayı nasıl önleyeceğinize dair ipuçları

Herkes ters gitmeye ve kötü kararlar vermeye yatkın olsa da, bunun olma şansını azaltacak şeyler var. Aşağıda, tilt olmaktan kaçınmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları verilmiştir.

Mental olarak hazır değilsen oynama

Halihazırda kızgın veya sıkıntılı olduğunuzu biliyorsanız, bir seans başlatmanın hiçbir anlamı yoktur. Aksi takdirde sen de olabilirsin gerçek parayla canlı casino oyna. Mental olarak hazır olan oyuncular aynı zamanda teknik açıdan da üstün olacaklardır, bu yüzden daha başlamadan engelli olmayın.

Kötü bir vuruştan veya büyük potu kaybetmekten sonra yürüyün

Kalkmak ve yürümek, kötü bir kalp atışına veya soğuğa karşı verimli bir tepki olabilir. Dışarı çıkıp biraz temiz hava alarak toparlanıp tazelenebilirsiniz. Bu sizi birkaç önemli an için masadan uzaklaştıracaktır. Çoğu zaman, kötü vuruşlardan hemen sonra potalar, oyuncuların soğukkanlılığını kaybettiği yerdir. Kendinizi birkaç dakikalığına masadan uzaklaştırarak duygularınızı toplayabilirsiniz.

Pozitif mesajları tekrarla

Bazı oyuncular, dahili olarak olumlu mesajları tekrarlamayı faydalı bulur. Size bir blöf gösterildiyse veya birisi masada size küfrettiyse, kafanızda olumlu bir mesajı tekrarlamanız yeterli. “” gibi basit bir şey olabilir.sen harika bir oyuncusun” veya “sen ondan daha iyisin“.

Ara ver

Birkaç gün ara vermek, seanslarınız kötü gidiyorsa size iyi gelebilir. Tilt olduğunuzu hissederseniz, biraz mola vermekten korkmayın. Geri döndüğünüzde oyunlar her zaman orada olacak.

Çözüm

Tilt, pokerde üstesinden gelinmesi gereken son derece önemli bir zorluktur. Kötü oynamanıza neden olan böylesine olumsuz bir olguya açık olduğunuzu kabul etmek zaman, sabır ve alçakgönüllülük gerektirir. Bundan kaçınmanın en iyi yolu, tetikleyicilerinizi bilmek ve proaktif olmak, böylece tilt olmaya ne zaman başlayabileceğinizi fark edersiniz. Tilt şeytanlarınızın üstesinden gelebilirseniz, uzun vadede daha fazla para kazanma şansınız çok daha yüksektir.

Umarım bu makaleyi beğenmişsinizdir; Pokerin zihinsel yönü kazanan olmak için çok önemlidir.