Setler ve Geziler & Neden Önemli?

Oyuncular setler ve gezileri aynı bağlamda kullanır. Bu beni her zaman güldüren bir şeydir. İki el, teorik olarak üç türde aynı el sırasına sahipken çılgınca farklıdır. Tecrübeli bir oyuncu değilseniz, onların da eşit değerde olduğunu düşünebilirsiniz.

Bu yazıda neden çok farklı olduklarını ve neden önemli olduklarını açıklayacağım. Umarız bu yazının sonunda ikisini daha iyi anlar ve stratejinizi buna göre ayarlarsınız.

Setler ve geziler arasındaki fark nedir?

Geziler, kapalı kartlarınızdan yalnızca birini ve ortak kartlardan iki tanesini kullanarak üçlü yaptığınız yerdir.

Set, üçlü yaptığınız, ancak bunu hem kapalı kartlarınızı hem de mevcut ortak kartlardan yalnızca birini kullanarak yaptığınız yerdir.

Setler daha iyi

Özetle, setler gezilerden çok daha değerlidir. Bir dizi çok iyi gizlenmiştir. Pokerde eski bir söz vardır “setler para kazanırken geziler para kaybeder”. İnanılmaz derecede iyi gizlendikleri için bir seti flop yapmak harikadır. Ek olarak, başka bir rakip en iyi çifti veya muhtemelen bir fazla çifti fazla oynuyor olabilir. Bu nedenle, büyük bir potu kazanma şansınız da daha yüksektir.

Şanslar da her zaman daha uzak göründüğünden, oyuncuların bir set için size kredi verme olasılığı çok daha düşüktür. Küçük bir cep çiftiyle gizlice girip bir seti düşürmekten daha iyi bir şey yoktur!

Geziler açık ve tehlikelidir

Setler gizlenirken, yolculuklar tabiri caizse “yüzünüzde”. Rakipleriniz tahtada aynı iki kartı kullandığından, turlarla büyük bir ödeme günü elde etmek zordur. Gemide iki kişi olduğunda geziler için size kredi vermeleri daha kolay.

Geziler de tehlikelidir, çünkü her zaman bir başkasının daha iyi vurucuyla takılıp kalma şansı vardır. Dahası, birinin seti varsa, artık tam bir evi var ve soğuduğunuzu hissederek onlara ödeme yapacaksınız. Bu nedenle, geziler hem açık hem de oynaması tehlikelidir.

Bu, gezilerle korkmuş oynamanız gerektiği anlamına gelmez, ancak dikkatli olun. Üst çifte veya fazla çifte sahip bir rakibin, güvenli bir tahta dokusuna göre eşleştirilmiş bir tahta ile potu kontrol etme olasılığı daha yüksektir.

oranlar

Artık setlerin ve triplerin değerini bildiğinize göre, her ikisine de isabet etme ihtimaline dikkat etmelisiniz.

Bir setin flop olma ihtimali %8’e 1 veya %11’in biraz üzerindedir.

Flopping gezilerinin olasılığı, 73’e 1 veya% 1,4 ile çok daha düşüktür.

Setler ve geziler hakkında son düşünceler

Set ve trip arasındaki farkı bilmek hem para hem de turnuva için önemlidir. Setlerin çok daha değerli olduğunu kabul ederek, onları agresif bir şekilde oynamalı ve maksimumu kazanmak için potu manipüle etmelisiniz. Buna karşılık, geziler, değer için ama aynı zamanda dikkatli bir şekilde, özellikle çok yönlü veya vurucunuz zayıfsa oynanmalıdır. Oyuncuların gezilere fazla bağlandığı nakit oyunlarda bunu sayısız kez gördüm. Oyuncular elin bağlamını takdir edemezler.